מועדון ריצה - הרוח השניה (חזרה לאתר)

פורום האתר
עכשיו 17.05.24 , 11:37

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 15 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא
מחבר הודעה
 נושא ההודעה: מאמרים בנושא ריצה
הודעהפורסם: 07.08.14 , 15:51 
סמל אישי של המשתמש

http://well.blogs.nytimes.com/2014/08/06/women-pace-marathons-better-than-men-do/?_php=true&_type=blogs&smid=fb-share&_r=0

מוקדש לנשים המרתוניסטיות שלנו.

ואני דווקא תוהה אם המסקנות של הבדיקה (ויש רמז לזה שם) הן לא בגלל שנשים רצות חכם יותר אלא גם בגלל שיש להן פחות בטחון ביכולת שלהן והן נוטות אולי להיות שמרניות יותר (ולפעמים שמרניות מידי?).

Share on FacebookShare on TwitterShare on DiggShare on RedditShare on Google+Share on MySpace
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

נושא ההודעה: Re: מאמרים בנושא ריצה
הודעהפורסם: 08.08.14 , 13:28 
סמל אישי של המשתמש

מעניין.
אני חושבת, שנשים פשוט הרבה יותר שקולות ואחראיות, בדיוק כמו עם הנהיגה בכביש.
חוץ מזה, לדעתי, יש לנו גם הרבה יותר כח סבל.
אני חושבת שאם גברים היו צריכים ללדת, המין האנושי היה נכחד מזמן :mrgreen:
אה וגם, אם נשים היו מנהלות את העולם, מזמן היה שלום.

Share on FacebookShare on TwitterShare on DiggShare on RedditShare on Google+Share on MySpace
חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 08.08.14 , 19:21 
סמל אישי של המשתמש

אמן לכל זה!
אבל את יודעת מה? זה בדיוק הקטע...

לנשים אין צורך כנראה להוכיח שהן יכולות לנהל את העולם.... ;)

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09.08.14 , 11:01 
Site Admin
סמל אישי של המשתמש

לי יש שאלה בנושא אימון לפי דופק ודופק מקסימלי. פתרונות המנוסחים בפסקאות יזכו בחולצה ותקליט.

גוגר אחד בחד״כ אמר לי שאני צריך לרוץ עם מד דופק כדי לודא שאני לא עובר את הדופק המקסימלי. עניתי לו שאני רץ חזק כבר כמה שנים ומכיר את התחושות. אז הוא אמר שזו טעות ושיש לו שני חברים שהיו בכושר מדהים והתפגרו כי עברו את הדופק המקסימלי ונכנסו לפרפור חדרים (לא זוכר אם זה בדיוק המונח שאמר). מכיוון שגם אני גוגר עכשיו, החלטתי לבדוק את הנושא. בריצה האחרונה שלי בחד״כ בדקתי מה הדופק אחרי ה- 500 המהירים (שלא הרגשתי בהם שאני באיזה ספרינט מטורף) ולתדהמתי ראיתי שאני בדופק מקסימלי. היתה מדידה של 178 ועוד אחת של 182. המדידה נעשה באמצעות המסילה - לא הייתי עם רצועה של גארמין או משהו.

איך אני אמור להתייחס לזה ומה זה אימון לפני דופק ולפי אזורי דופק?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 09.08.14 , 11:16 
סמל אישי של המשתמש

טוב, התגובה שלי היתה פרץ צחוק מתגלגל, שזה כבר טוב.
ובנימה יותר רצינית, תקבל תשובה מיורם בקרוב.
הדעה שלנו בנושא כמו ברוב המוחלט של הנושאים היא לגמרי יורמתי, כך שזה לגמרי ישקף את שנינו.
אם יהיה לי משהו להוסיף אני אכתוב.

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10.08.14 , 12:24 
Site Admin
סמל אישי של המשתמש

גבי, מה שאתה מתאר הוא למעשה אוקסימורון ... "גוגר אחד בחד״כ אמר לי שאני צריך לרוץ עם מד דופק כדי לודא שאני לא עובר את הדופק המקסימלי". הרי אם מדובר על דופק מקסימלי אז לא ניתן לעבור אותו (אם כן, הוא לא היה דופק מקסימלי ... :roll: )

אני דווקא מאמין באימון על פי דופק ואם כבר משתמשים במכשיר מדידה אז מד דופק הוא כלי לא רע בכלל על מנת להעריך את עצימות האימון. יחד עם זאת, אני חושב שרצים מנוסים יכולים לבצע את האימון בצורה ראויה גם ללא מכשיר המדידה. למכשיר מדידה יש יתרונות אך יש גם חסרונות. באימון עצמו יש פרמטרים נוספים שמשפיעים, מלבד הדופק ומד הדופק לא תמיד יכול לשקף אותם. לכן, ההעדפה שלי (בעיקר עבור רצים מנוסים) היא לא להשתמש יותר מידי במכשירי המדידה.
רצים מתחילים, בהחלט יכולים לקבל תועלת משימוש במד דופק.

הקושי שלנו הוא להתאים את טווח העבודה על פי סוג האימון. בהרבה מקרים, רצים מתאמצים יותר מידי שלא לצורך (עובדים בטווחי דופק גבוהים מידי) וגם הפוך.
אני לא רופא אבל להבנתי, לפרפור חדרים (אי סדירות בפעילות הלב) ישנן סיבות אחרות מאשר מאמץ גופני בדופק גבוה (לגוף יש את המנגנונים שלו הגורמים לנו לעצור בזמן).

קצת על תחומי העבודה כאן - http://www.brianmac.co.uk/hrm1.htm

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10.08.14 , 12:37 
Site Admin
סמל אישי של המשתמש

תודה יורם.
הכוונה בדופק מקסימלי (לפי הבנתי) היא שרצוי מאד לא לעבור אותו אם כי פיזית זה אפשרי במאמץ גדול. מה שבעיקר מטריד אותי זה שבאימון שינויי הקצב שעשיתי, הדופק הגיע ואף עבר את ה- 180 וזה למרות שלא הרגשתי שאני מאד מתאמץ. יכול להיות שהמדידה מאד לא מדוייקת בהליכון? אולי אני צריך לנסות עם הגארמין. בכל אופן, אם באמת במאמץ לא עילאי מגיעים לדופק המקסימלי, מה זה אומר?

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10.08.14 , 13:17 
Site Admin
סמל אישי של המשתמש

בוודאות המדידה לא מדויקת. קשה לי להאמין שהגעת לדופק 180 ולא הרגשת בכך. המדידה עם הגארמין תהיה הרבה יותר טובה. אתה יכול גם להביא לאימון (כשתגיע) ואז נראה באיזה דופק אתה מבצע את האימון.
אגב, אני מניח שכשאתה מדבר על דופק מקסימלי, אתה לא גוזר אותו מאיזה נוסחה ...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10.08.14 , 13:36 
Site Admin
סמל אישי של המשתמש

כמובן שכן...

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הודעהפורסם: 10.08.14 , 15:23 
סמל אישי של המשתמש

ציטוט:
כדי לודא שאני לא עובר את הדופק המקסימלי

צ'אק נוריס יכול לספור עד אינסוף - פעמיים!

חזור למעלה
 פרופיל אישי  

הצג הודעות החל מה:  מיין לפי  
פורום נעול נושא זה נעול, אינך יכול לערוך הודעות או לבצע תגובות עתידיות.  [ 15 הודעות ]  עבור לעמוד 1, 2  הבא

כל הזמנים הם UTC + 2 שעות [ שעון קיץ ]

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

אתה לא יכול לכתוב נושאים חדשים בפורום זה
אתה לא יכול להגיב לנושאים קיימים בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול לצרף קבצים בפורום זה

חפש:
עבור ל:  
מופעל על-ידי phpBB® Forum Software © phpBB Group
מבוסס על phpBB.co.il - פורומים בעברית. כל הזכויות שמורות © 2008 - phpBB.co.il.